Warunki dostawy

Realizacja zamówień:

1. Realizacja przyjętego zamówienia rozpoczyna się:
- w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - z chwilą złożenia zamówienia przez Klienta,
- w przypadku zamówień płatnych przelewem - z chwilą wpływu środków na konto Sklepu,
- w przypadku zamówień płatnych kartą kredytową - z chwilą autoryzacji transakcji.

2. Zamówienie zostanie zrealizowane jedynie wtedy, gdy towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia. Ma również możliwość zadecydowania o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

3. Ceny obowiązujące w sklepie sa cenami brutto.

W przypadku zamówienia produktów objetych informacją " zapytaj o dostępność " , " na zamówienie - zapytaj o czas realizacji" , firma zastrzega sobie prawo do zmiany cen , w zależnosci od aktualnego zakupu , co może powodować odstępstwo cen w Sklepie od cen widniejących na fakturze sprzedaży.

4.     Zawartość sklepu internetowego PPHU AKMA nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, a zatem złożenie zamówienia przez klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru.

5.    Klient ma możliwość zrezygnowania ze złożonego zamówienia informując Firmę Akma telefonicznie o chęci rezygnacji z zamówienia

6.     Zamówione produkty są dostarczane do Klientów Sklepu za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A.lub przesyłką kurierską pod adres wskazany w formularzu zamówienia.

7.     Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT lub paragon. Faktura VAT lub paragon wystawiane sa w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.


  Dostawy

Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób

1. Czas dostawy   po jakim Klient otrzyma zamówione towary = czas realizacji + przewidywany czas dostawy

Na czas oczekiwania na przesyłkę składa się:

 • okres realizacji zamówienia w sklepie,
 • czas dostarczenia przesyłki.

Na stronach sklepu przy towarach podane są opcje dostępności.

Czas oczekiwania na przesyłkę zależy również od wybranej formy doręczenia.

czas dostawy = czas realizacji* + czas doręczenia**

*Czas realizacji zamówień w sklepie internetowym AKMA uzależniony jest od dostępności towaru w sklepie oraz u dostawców. Jeżeli towary znajdują się w magazynie AKMA wówczas przesyłka wysyłana jest w ciągu 24 godzin. W większości przypadków czas realizacji wynosi 2 dni robocze. Zdarzają się jednak artykuły, których dostępność u dostawców jest ograniczona. Wówczas termin realizacji może się wydłużyć. Wówczas informujemy o tym klienta , mailem bądź telefonicznie.

Jeżeli dostawca nie dostarczy nam towaru w okresie 2 tygodni poprosimy mailowo o potwierdzenie chęci oczekiwania na zamówiony artykuł.

Zamówienia dokonane w piątek, sobotę i niedzielę przyjmowane są do realizacji w poniedziałek.

Przy płatności kartą i przelewem wysłanie paczki nastąpi po otrzymaniu płatności przez AKMA.

**Czas doręczenia przesyłki przez Pocztę Polską (na terenie Polski) wynosi zgodnie z jej regulaminem 3 dni robocze, a przez kuriera 1-2 dni robocze. Pamiętaj, że bardzo ważne jest podanie prawidłowych danych adresowych, w tym kodu pocztowego.

2. Warunki dostawy :

Użytkownik systemu wybiera formę dostawy towaru .
Dostępne formy to:

  • Poczta Polska,przesyłka priorytetowa , przedpłata - czas dostawy: do 2 dni roboczych**, cena 13,00 zł brutto* do 5kg
  • Poczta Polska, pobranie48  - czas dostawy: do 3 dni roboczych**, cena 17 zł brutto* do 5kg
  • Przesyłka Kurierska ,przedpłata , czas dostawy : 1-2 dni robocze** , cena 15 zł brutto* do 30kg
  • Przesyłka Kurierska ,pobranie ,czas dostawy : 1-2 dni robocze**, cena 25zł brutto* do 30kg
  • Dostawa na terenie miasta Wrocław ** : 12,30zł , przy zamówieniu powyżej 1 000zł netto - Bezpłatnie 
  • Odbiór osobisty w siedzibie firmy we Wrocławiu, ul.Stanisława Worcella 6, pn-pt w godz. 9-17 .

Podane ceny są cenami brutto. 
 
* Opłata za transport jest zależna od rzeczywistej wagi towaru po spakowaniu w paczkę i z tego powodu może odbiegać od podanej ceny.

** Czas doręczenia przesyłki przez Pocztę Polską (na terenie Polski) wynosi zgodnie z jej regulaminem 2-3 dni robocze, a przez kuriera 1-2 dni robocze. Pamiętaj, że bardzo ważne jest podanie prawidłowych danych adresowych, w tym kodu pocztowego.

Uwaga!

Doręczenie przesyłki Odbiorca potwierdza własnoręcznym i czytelnym podpisem na Liście Przewozowym, stwierdzając tym samym prawidłowość wykonania usługi. W przypadku, gdy Odbiorcą jest osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej doręczenie przesyłki potwierdza osoba upoważniona do odbioru. Wszelkie zastrzeżenia dotyczące wykonania usługi lub stanu przesyłki, winny być wpisane na Liście Przewozowym przez Odbiorcę w chwili jej przyjęcia. Z chwilą doręczenia przesyłki wszelkie ryzyka związane z uszkodzeniem lub utratą przesyłki przechodzą na Odbiorcę.
Firma zastrzega sobie prawo do zmian powyższych warunków.