Niszczarka – niezbędny element wyposażenia biura

Niszczarka dokumentów

Pomimo zaawansowanej cyfryzacji wciąż w firmach operujemy dokumentami w wersji papierowej. Wiele z nich musimy przez określony czas archiwizować, by móc je potem zniszczyć, stosując się do określonych procedur.

Dodatkowo, aby zachować porządek dokumentacyjny na co dzień, musimy na bieżąco pozbywać się pewnych materiałów, nawet wewnętrznych notatek – o ile zawierają poufne dane lub ważne informacje. Nie można tego zrobić wyrzucając je do kosza, ponieważ dokumentacja firmowa zawiera prawnie chronione dane i takie zachowanie naruszałoby prawo.

Tak jak chronimy nasze komputery przed wirusami i atakami hakerów, tak również musimy zadbać o bezpieczeństwo informacji w dokumentacji papierowej.

Jak się okazuje, fizyczne zniszczenie niepotrzebnych dokumentów jest tutaj konieczne. W takiej sytuacji nieodzownym elementem wyposażenia każdego biura jest niszczarka, która zniszczy dokumenty w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie i pozwoli na skuteczną ochronę ważnych i poufnych danych.

Trzeba pamiętać, że każdy wyciek informacji, utrata danych, przejęcie ich przez osoby trzecie to poważne zagrożenie dla firmy i jej klientów, kontrahentów, a także naruszenie prawa.

Niszczarka oczywiście powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego biura i ilości niszczonych dokumentów.

Nowoczesne modele niszczarek są wygodne w obsłudze, pozwalają także zaoszczędzić czas - można do nich wrzucać dokumenty ze zszywkami lub spinaczami. Nie ograniczają się one tylko do niszczenia dokumentacji papierowej, ale z powodzeniem radzą sobie również z kartami kredytowymi i płytami CD.

Wszelkie niepotrzebne dokumenty zawierające dane osobowe i ważne informacje wymagające ochrony, takie jak różnego rodzaju raporty, rejestry, sprawozdania, protokoły, umowy, regulaminy, faktury, musimy zniszczyć przed wyrzuceniem – aby zrobić to szybko, bezpiecznie, profesjonalnie i bezproblemowo, najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni dla swoich potrzeb model niszczarki.